CTR у пошуковій видачі

За цим показником написано багато, але все це в основному стосується рекламних компаній. У пошуковій видачі показник CTR не менш важливий. Навіть незначне його збільшення може призвести до просто феноменальних показників приросту відвідуваності та як наслідок поведінкових факторів та збільшення позицій сайту в результаті.

На власному досвіді видно, що CTR перших трьох позицій у пошуковій видачі не перевищує 30% і це дуже добрий показник. Також цей показник говорить про те, що якщо ваш сайт знаходиться на 2-3 і надалі сторінках видачі та CTR сторінок сайту становить менше 1 відсотка – це норма.

Але часто бувають і такі цифри CTR - дивіться рис. нижче.

CTR у пошуковій видачі
Тут звичайно хочеться вичавити більше, хоча видно що середня позиція далеко не ТОП і по більшій частині, всі ці покази і навіть переходи від них якщо і будуть збільшені, то швидше за все не в бік збільшення прибутку з сайту. Але, все ж таки збільшивши цей показник всього до 1-2 відсотка, ми отримаємо вдвічі більше відвідувачів і можливо як наслідок зростання позицій сайту і ще все на краще і краще.

Як збільшити CTR у пошуковій видачі.

Тут тільки одна відповідь - при великій кількості показів потрібно змусити всіх звернути увагу саме на ваш сайт, і змусити звернути увагу всіх, кому треба і кому не треба. Це справді складне завдання. Добре, що пошуковий бот від Google може швидко сканувати сторінку і протягом 1-2 тижнів можна реально влаштувати А-Б тестування на своєму сайті зі збільшенням CTR шляхом зміни сніпета. Відразу кажу, якщо у вас йде помітна динаміка зростання позицій, такі експерименти краще відкласти на потім. Але якщо ви спостерігаєте тривалу картину того, що сайт не йде вгору по позиціях, а перегляди є, тут звичайно слід ставити експерименти.

Підбирайте та змінюйте фрази у сніпетах, додавайте значки та ін. Реально потрібно підбирати круті фрази. Які саме фрази будуть викликати інтерес, ніхто не знає, тому ця робота може зайняти 1-2 місяці, після чого можна зробити аналіз, бачити результат, зупиниться на кращому рішенні для вашого сайту. Успіхів вам у збільшенні позицій та CTR свого сайту.