Як захистити свій контент

zakritie-servisov-ru

Часто з часом вся унікальна інформація на сайті у вигляді текстово-графічного контенту стає не унікальною через банальну крадіжку.

Як захистити себе та отримувати вигоду або мінімальні втрати при крадіжці контенту?

Повністю позбудеться того, що ваші статті, фото або інші частини сайту копіюватимуть звичайно ніяк не вдасться. Але зробити так, щоб ті, хто взяв вашу інформацію навпаки позитивно вплинули на розвиток вашого сайту можна.
Спочатку найкращі та прості способи.

  1. Розмістіть унизу копірайт з написом, що тексти розповсюджуються лише за дозволом редакції або власника сайту.
  2. Перед розміщенням матеріалу, звичайно, ви можете отримати авторські права на нього у державній службі, і тоді будь-яка копія є порушенням за всіма законами. Але це довго і невигідно у випадку сайту.
  3. Вставляйте посилання всередині статті на інші сторінки сайту. Часто 90% тих, хто копіює статті, не видаляє і не править нічого відповідно ви отримаєте природне цитування вашого сайту, його сторінок.
  4. Намагайтеся супроводжувати після додавання нової сторінки, щоб пошукові роботи якнайшвидше додали її до свого індексу. Часто просто вручну можна додати сторінку у пошук Google і вона протягом доби з'явиться там. Також додайте сторінку до своїх соціальних мереж 1-2-х буде достатньо для того, щоб показати що ви є першоджерелом. Після того як ваша сторінка з'явилася на пошуку та у вас її хтось скопіював пошукова система відразу зрозуміє де першоджерело та обов'язково покарає порушників зниженням рейтингу їхнього сайту.

Розгляньмо сумнівні, спірні методи захисту свого контенту.

  1. Встановлення скрипта, який при копіюванні додає адресу сайту в кінець при збереженні. Іноді допомагає, але часто ні і якщо у вас, наприклад, комерційний сайт, користувач захоче скопіювати телефон або пошту, то в кінці він отримає ще й посилання на сайт, іноді це незручно, коли потрібно просто скопіювати та вставити пошту або телефон.
  2. Блокування другої кнопки миші. Даний спосіб здебільшого дратує більшу частину відвідувачів, ні контакти, ні пошту в такому випадку просто так не скопіювати, ви просто втратите більше клієнтів. 1-2 втрачені клієнти через цей метод набагато гірше копійованих статей з вашого сайту.

Використовуйте перші чотири методи та ваш сайт завжди залишатиметься унікальним.

Читайте також