Меню на сайті, модуль або вручну, лайфхаки розробки та оптимізації

Поговоримо про меню сайту та його створення. Меню на сайті можна зробити за допомогою системи керування та модуля до нього. У меню можуть розташовуватися будь-які сторінки та розділи.

cena-saita-kiev

Меню, створюване модулем – переваги та недоліки

Перевага – це зручність користування. Потрібен новий пункт, зайшли до панелі, додали. Системно можна настроїти відображення як завгодно.

Недоліки – працює цілий модуль, для відображення меню, потрібно обробити php, зробити запити до бази даних, для великих проектів – зайві запити будуть взагалі не прийнятні. Швидкість роботи всього сайту за великої кількості пунктів меню може падати. Звичайно, можна спробувати вирішити проблему шляхом кешування.

Меню, що створюється вручну

Переваги – велика кількість варіантів готових html меню, на будь-який смак та адаптивність. Знайти меню, що не сподобалося, сьогодні просто неможливо. Жодних запитів до бази даних, обробки php – швидкість сайту не страждає.

Недоліки – пов'язувати все з системою управління процес займає час, набагато швидше все зробити модулем.

Вирішення всіх проблем з меню сайту

Створити меню спочатку за допомогою будь-якого модуля, можливо навіть буде знайдено модуль, який і за дизайном відразу відображатиме все як треба.

Після створення меню та його затвердження – просто скопіювати весь код html, що генерується модулем і вставити в код сайту, код включення модуля на сайті відключити. У нас вийде меню, створене через панель управління – не вручну. Швидкість сайту не страждає, нічого не потрібно обробляти, кешувати запити, все в чистому html + CSS. Нові пункти можна додавати включаючи модуль і знову копіювати код або вручну.

SEO оптимізація меню

В ідеалі, кожна сторінка посилання в меню не повинна посилатися на саму себе. Як це зробити за допомогою модуля – потрібно дивитися вже файли модуля. При ручному меню у вигляді html для видалення посилання на саму себе потрібно вже підключати скрипти. З використанням php можна легко реалізувати всі умови для кожного пункту. Javascript також підійде, але краще все ж таки php.