Потрібна карта сайту, створювати sitemap чи ні

Мета карти сайту, передати інформацію про сторінки сайту пошукових систем. Багато хто вважає створення карти сайту якимось SEO кроком чи навіть досягненням. Почитайте першу пропозицію, і ви відразу зрозумієте, що відношення до просування карта сайту взагалі не має. Якщо ваш сайт вже в індексі, і сторінки його в індексі, створювати карту сайту, це безглузде марнування часу.

Новий сайт та карта сайту.

У 2019 році Google вже не так охоче, як раніше приймає в індекс нові сторінки. Колись сміялися, що взагалі перестане приймати, таке також цілком можливо, просто проаналізувавши сторінку, алгоритми вважатимуть не потрібним її додавання.

Сьогодні помітно наступне, що сторінка сайту, навіть головна може додаватися протягом 1-2 тижнів або більше. Як і у будь-якої веб-студії, у нас є безліч тестових сайтів, доменів які дозволяють робити експерименти. Деякі нові домени та місяць не можуть просто так потрапити до індексу. Причина – мала інформаційна складова сайту, тобто на сайті лише кілька сторінок, інформації дуже мало, на головній до 500 символів тексту, інших сторінках посилання. Такий сайт взагалі не кому не потрібен.

Повернемося до карти сайту для нового проекту. Тут, звичайно, мова не повернеться сказати, що карта сайту не потрібна. Цілком можливо, що вона навіть прискорить індексацію всього сайту. Все тому що сканери пошукової системи - це дуже зайняті програми, скануючи сайт, вони можуть його покинути в будь-який момент і перейти на інший сайт (для цього може бути безліч причин). Наявність карти сайту передає сканерам відразу всю інформацію про потрібні сторінки і тут вже є великий шанс, що протягом 1-2 тижнів з'явиться в індексі не тільки головна сторінка, а весь сайт повністю. Тому новий сайт створювати карту сайту бажано, але також не обов'язково. Чому? Якщо ви не створювали карту сайту, це великий шанс перевірити його структуру, додавши сайт на сканування, переглянувши в перші тижні його статус, можна відразу бачити результат. Якщо більшість сторінок в індексі, вітаємо, ваш сайт коректно зроблено, його структура дозволяє сканеру швидко переміщатися сторінками і додавати їх до індексу. Якщо сторінок в індексі дуже мало і переробляти структуру сайту не передбачається, створюйте та передавайте карту сайту пошуковим роботам.

Вдалого індексу та топ позицій!

Веб студія SiTe-LiNe спеціалізується виключно на створенні сайт-візиток, інтернет-магазинів та корпоративних сайтів (порталів). Замовлення на інші види розробки сайтів не приймаються.
+38(066)-390-40-81
(Viber, Whatsapp, Telegram)

Для швидкого замовлення сайту, або підсумку вартості робіт по розробці сайту. Вам потрібно вказати тематику свого сайту, приклад (конкурента, або будь-якого сайту) котрий вам подобається. Для початку робіт вказати бажану колірну гаму сайту, назви сторінок (меню) котрі вам потрібні. Відправити тексти для сторінок (зазвичай це опис діяльності вашого бізнесу, контакти). Відправити при наявності фото матеріали для використовування їх для оформлення сторінок сайту. Все це ви можете відправити на пошту info@site-line.com.ua або у будь-який месенджер.

Карта сайту