Заходи боротьби з дублями сторінок

Якщо ви самостійно займаєтесь просуванням сайту. У його аналізі часто виникає проблема дублів сторінок. Пов'язано це з недоліками систем управління сайтом. Також якщо стаття розміщується в декількох категоріях, то відповідно доступна з усіх і за різними адресами. Звичайно, все це усувається. Буває таке, що навіть сайт візитка який має всього 5-10 реальних сторінок, дублів (однакових за змістом та контентом сторінок) може бути до 3-5 на одну реальну сторінку. Дублі заважають пошуковим системам визначити головну сторінку та заважають просуванню.

Вирішити цю проблему можна легко використовуючи тег “canonical“

Докладніше на сторінці підтримки Google - дивитися. Використовуючи цей тег ви позбавитеся дублів не застосовуючи будь-якого програмування втручання в код сайту. Вписати його потрібно в шапку сайту в розділ мета-тегів, але можна спробувати і просто перевівши редактор тексту в режим коду на тій сторінці, де ви хочете його додати.

Це рішення не підходить якщо у вас сайт з більш ніж 100 сторінками і всі вони мають дублі

Вручну додавати не дуже зручно доведеться шукати програмне рішення. Але для невеликих сайтів це ідеальне рішення, що дозволяє не морочити голову з кодом сайту. Також слід зауважити, що пошукові машини самостійно вміють визначати головну сторінку навіть за наявності дублів – але допомогти їй це обов'язок кожного вебмайстра. При замовленні пошукового просування ви позбавляєте себе проблем виявлення та видалення дублів сторінок.

Читайте також